20 Eylül 2013 Cuma

En Karlı Ülke İsviçre Oldu

Şampiyonlar ligi ve avrupa liginde ilk mafta geride kalırken ülke puanı sıralamasında işler kızışmaya başladı.Bir adım önde gözüken Belçika'yı izleyen Türkiye, İsviçre ve Yunanistan ilk 12'de yer almak için mücadele ediyorlar.

Şampiyonlar liginde mücadele eden Galatasaray evinde Real Madrid'e yenilerek bu hafta ülke puanına bir katkı yapamadı.Avrupa liginde ise Trabzonspor deplasmanda galip gelerek 0.4 puan getirdi.Gelen 0.4 puan ile birlikte Türkiye ilk haftayı 30.400 puan ile 11. kapattı.

Sıralamada bizim önümüzde yer alan Belçika avrupa kupalarında 4 temsilcisi ile temsil ediliyor.Şampiyonlar liginde Anderlecht ve avrupa liginde Standart Liege ilk maçlarını kaybetti.Avrupa liginde mücadele eden Zulte Waregam ilk maçında berabere kalırken Genk ilk maçında galip geldi.Belçika bu hafta 0.6 puan kazandı ve haftayı 33.300 puan ile 10. kapattı.

Türkiye gibi avrupada iki temsilcisi bulunan Yunanistan 0.4 ülke puanı kazanarak haftayı 29.400 puan ile 13. sırada tamamladı.İlk 12 dışında yer alan Yunanistan için kritik bir sezon olacak.Eğer sezon sonunda ilk 12'de yer alamazlarsa şampiyonları direk oalrak şampiyonlar ligine katılamayacak.

İlk 12'de yer alma mücadelesinde bu haftayı en karlı kapatan İsviçre oldu.İsviçre'nin avrupada mücadele eden 3 temsilcisi de bu hafta galip gelerek maksimum puanı kazandırdı.İsviçre alınan 3 galibiyet ile 1.2 ülke puanı kazandı ve haftayı 30.225 puan ile 12. kapattı.

İsviçre bu haftaki atağı ile hem Türkiye'yi yakaladı hem de Yunanistan ile arayı açtı.Türkiye açısından bakacak olursak Trabzonspor galibiyetinin yanına Galatasaray'dan gelecek bir beraberlik olsaydı daha iyi olurdu ama Trabzonspor'un galibiyeti de biraz olsun toparladı.Türkiye ve İsviçre'nin bir avantajları var.Belçika temsilcisi Anderlecht ve Yunanistan temsilcisi Olympiakos aynı grupta yer alıyorlar ve birbirlerinden puan çalacaklar.Bu durumu İvsiçre ve Türkiye iyi değerlendirirse Belçika'yı yakalama ihtimalleri olabilir.

Öyle bir durumdayız ki maalesef her hafta ülke puanı ne durumda diye bakmamız gerekiyor.Umarım ikinci maçlarla birlikte avrupadaki temsilcilerimiz Galatasaray ve Trabzonspor kazanırlar ve ülke puanı açısından bu sezonu kurtarabiliriz.

10.Belçika 33.300
11.Türkiye 30.400
12.İsviçre 30.225
13.Yunanistan 29.400

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder